WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Pamięci zasłużonego starosty ś.p. Artura Szenica

Z okazji 85. rocznicy śmierci Artura Szenica delegacja władz powiatowych złożyła wiązankę biało-czerwonych kwiatów i zapaliła symboliczny znicz na grobowcu rodu Szeniców przy kościele pw. Św. Jakuba Apostoła w Czerminie, gdzie został pochowany.

Hołd zasłużonemu staroście oddali: Przewodniczący Rady Powiatu V kadencji w Pleszewie Mirosław Kuberka, Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski oraz Wicestarosta Pleszewski Eugeniusz Małecki.        

Obecny grobowiec Szeniców w Czerminie został wybudowany w 2011 roku z piaskowca szydłowieckiego nakładem Starostwa Powiatowego w Pleszewie.    

W celu upamiętnienia pierwszego polskiego starosty pleszewskiego po odzyskaniu niepodległości, Zarząd Powiatu w Pleszewie w 2016 roku ustanowił Nagrodę Honorową Starosty Pleszewskiego im. Artura Szenica. Nagroda w formie statuetki z brązu przyznawana jest osobom i instytucjom za wyjątkowe zasługi dla Powiatu Pleszewskiego.    

Do tego tematu polecamy:

Artykuł Dominika Wabińskiego pt. „Artur Szenic”

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy