WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Małecki żegna się z powiatem. Balicka nowym wicestarostą

Eugeniusz Małecki tak tłumaczył swoją decyzję. - Było to dla mnie trudne. Ale „trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść niepokonanym” - zacytował słowa znanej piosenki. - Chciałbym podziękować za każde z 1087 dni, które razem przeżyliśmy. Był to wyjątkowy czas, w którym wiele udało nam się zrobić i nic nie zepsuć - podsumował skromnie Eugeniusz Małecki.

Fot. T.Wojtala

Za trzy lata współpracy Eugeniuszowi Małeckiemu dziękowali Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski i Przewodniczący Rady Powiatu w Pleszewie Mirosław Kuberka.

„Jesteśmy bardzo wdzięczni za pracę w Zarządzie Powiatu Pleszewskiego w latach 2014 - 2017. Funkcję Wicestarosty Pleszewskiego pełnił Pan w sposób profesjonalny i odpowiedzialny. Dał się Pan poznać jako pracowity, rzetelny i konsekwentny samorządowiec, zaangażowany w sprawy Powiatu Pleszewskiego. Minione trzy lata to bardzo pracowity i twórczy okres.  Serdecznie dziękujemy za współpracę, za wszystkie pomysły i uwagi. Pana doświadczenie zawodowe, wiedza, rozsądek oraz intuicja dobrze służyły Wspólnocie Powiatowej. Życzymy wszystkiego najlepszego, szczęścia i pomyślności w życiu, dużo zdrowia oraz sukcesów w realizacji planów zawodowych i osobistych”.           

Odchodzący wicestarosta otrzymał liczne podziękowania, dyplomy i kwiaty od dyrektorów jednostek powiatowych i radnych.

Pamiątkowe zdjęcie wicestarosty Eugeniusza Małeckiego i Rady Powiatu w Pleszewie V kadencji.   

***

Na tej samej sesji Rada Powiatu w Pleszewie dokonała wyboru nowego wicestarosty. Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski rekomendował na to stanowisko panią Urszulę Balicką, dotychczasowego zastępcę naczelnika Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego. Starosta podkreślał, że kandydatka ma ogromne doświadczenie w pracy samorządowej, w starostwie pracuje od 18 lat, była odpowiedzialna m.in. za obsługę kancelaryjną Rady Powiatu i Zarządu Powiatu. - Zna bardzo dobrze specyfikę tego urzędu, co gwarantuje nam, że już od  jutra będzie mogła objąć funkcję wicestarosty i wykonywać swoje obowiązki - argumentował przed głosowaniem Maciej Wasielewski.

      Fot. T.Wojtala

Zgodnie z przepisami Rada Powiatu wybrała spośród radnych komisję skrutacyjną do przygotowania i przeprowadzenia głosowania oraz zatwierdziła regulamin wyborów. W skład komisji weszli: Zenon Lisiak jako przewodniczący oraz członkowie Andrzej Madaliński i Przemysław Kazuś. Głosowanie było tajne. Radni głosowali w porządku alfabetycznym. W głosowaniu wzięło udział 19 radnych, czyli wszyscy członkowie rady. Pani Urszula Baliska uzyskała 14 głosów „za” i 5 „przeciw”.

- Bardzo dziękuję za udzielone poparcie i oddane głosy. Zarówno te popierające moją kandydaturę oraz te wyrażające sprzeciw. Dziękuje panu staroście za zaufanie. Obiecuję solidną pracę i postaram się nie zawieść. Choć wiem, że zastąpić mojego poprzednika będzie niezwykle trudno - powiedziała tuz po wyborze Urszula Balicka.

Nowo wybrana wicestarosta przyjęła gratulacje od radnych i gości sesyjnych. Udzieliła też pierwszych wywiadów dziennikarzom prasowym i radiowym.      

Urszula Balicka urodziła się 19 maja 1959 roku w Nowolipsku. Ma wykształcenie wyższe. Ukończyła politologię na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (licencjat z administracji samorządowej i magisterium z administracji europejskiej) oraz studia podyplomowe w zakresie administracji na Wydziale Prawa i Administracji UAM. Absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Pleszewie i Policealnego Studium Zawodowego w Kaliszu, gdzie zdobyła tytuł technika ekonomisty o specjalności „Ekonomika i organizacja przedsiębiorstw”. Przez 13 lat pracowała w Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Choczu m.in. jako referent ds. pracowniczych, a później jako wiceprezes ds. handlu, gastronomii i usług. Pracę w Starostwie Powiatowym w Pleszewie rozpoczęła 1 lutego 1999 roku na stanowisku inspektora w Wydziale Organizacyjnym i Biurze Rady. W 2009 r. została kierownikiem Kancelarii Starosty, a od 2015 roku była z-cą naczelnika Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego.
                   

Opr.
Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy