WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Drzewko marzeń. Szykujemy dzieciom prezenty na święta

Co roku podopieczni placówki ustawiają małą choinkę w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Pleszewie i zostawiają na niej listy do Św. Mikołaja.

W tym roku akcję ogłoszono 22 listopada na XXX sesji Rady Powiatu Pleszewskiego. Dyrektor Domu Dziecka i Pogotowia Opiekuńczego w Pleszewie Jerzy Wiśniewski zwrócił się do radnych z prośbą. - Nie jesteśmy w stanie zmienić sytuacji rodzinnej naszych podopiecznych, ale możemy sprawić im miłą niespodziankę i odrobinę szczęścia na Święta Bożego Narodzenia. W listach dzieci proszą o różne rzeczy. Dziewczyny o odzież lub kosmetyki. Chłopcy chcieliby dostać sprzęt sportowy np. hulajnogę, wrotki. Najmłodsze dzieci marzą o zabawkach, samochodzikach, klockach - poinformował dyrektor Wiśniewski. - Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję.    

Powiatowi radni nie zawiedli! Odpowiedzieli pozytywnie na apel. Zabrali ze sobą kartki z choinki i deklarują ufundowanie dzieciom prezentów.  

Do 18 grudnia br. wszyscy sponsorzy i darczyńcy dostarczą do placówki 44 paczki świąteczne. Wartość każdej z nich to średnio 100 zł.

Wigilię w Domu Dziecka zaplanowano na 20 grudnia 2017r. Prezenty wręczy dzieciom przewodniczący Mirosław Kuberka w przebraniu za Świętego Mikołaja. To już tradycja!

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy