WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Gratulacje i budżet. Rada powiatu zakończyła 2017 rok

Dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych w Marszewie Grażyna Borkowska - w związku z przejściem szkoły w gestię Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi - podziękowała władzom Powiatu Pleszewskiego za 18 lat współpracy. Z dniem 1 stycznia 2018 r. szkoła stanie się szkoła resortową. Rada wysłuchała sprawozdania kierownika kaliskiej delegatury Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Poznaniu Jakuba Kaczmarka na temat wyników kontroli jakości powietrza, gleby i wody w Powiecie Pleszewskim. 

 

Radni przegłosowali uchwały w sprawach: regulaminu dodatków nauczycielskich, dopłat do szkół niepublicznych, kosztów odholowania pojazdów, dyżurów aptek, wysokości funduszu rehabilitacji osób niepełnosprawnych oraz dotacji na budowę bazy Śmigłowcowej Służby Ratownictwa Medycznego (HEMS) na lotnisku w Michałkowie k. Ostrowa Wielkopolskiego. Najważniejszym punktem sesji było uchwalenie budżetu powiatu na nowy 2018 rok. Projekt budżetu poparły wszystkie komisje i kluby radnych. Budżet został przyjęty jednogłośnie. Po zakończeniu posiedzenia radni i goście sesyjni udali się na symboliczną lampkę szampana.

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy