WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

Usuwanie azbestu 2018. Przyjmowanie wniosków

Program realizuje Powiat Pleszewski we współpracy z gminami Pleszew, Dobrzyca, Chocz, Czermin, Gizałki i Gołuchów oraz WFOŚiGW w Poznaniu.

Mieszkańcy mogą składać wnioski do właściwego urzędu gminy w terminie od 15 lutego do 31 sierpnia 2018r.

Usuwaniem materiałów z azbestem - ze względu na ich szkodliwość dla zdrowia ludzkiego - zajmują się wyspecjalizowane firmy. Zlecenie będzie realizować firma, wyłoniona w przetargu. Prace mają być zakończone do końca września 2018 roku. Usługa będzie polegać na odbiorze, pakowaniu, załadunku, transporcie i unieszkodliwieniu wyrobów azbestowych, złożonych na paletach lub pryzmach. UWAGA! Dotacja nie obejmuje finansowania kosztów demontażu eternitu z dachu, ani zakupu nowych pokryć dachowych.    

Program, regulamin, wzór wniosku oraz niezbędne formularze są dostępne w urzędach gmin, a także w wersji elektronicznej na stronie internetowej www.powiatpleszewski.pl w zakładce „Usuwanie azbestu”.

W 2017 r. w Powiecie Pleszewskim było 139 wniosków o usunięcie materiałów azbestowych. W sumie wywieziono 350 ton materiałów. Roboty prowadzone były od czerwca do listopada 2017. Wykonała je profesjonalna firma RENOVO z Łodzi. Koszt całej operacji wyniósł 108.172 zł. Azbest został unieszkodliwiony w Zakładzie Utylizacji Odpadów w Koninie.

Tomasz Wojtala
Rzecznik Prasowy