WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących

PIŁKARSKIE FERIE Z ŻYCIEM O PUCHAR STAROSTY

Już od dwudziestu lat w ferie zimowe rozgrywany jest Halowy Turniej Piłki Nożnej „Ferie z Życiem”. Organizatorem rozgrywek jest dział sportowy redakcji „Życia Pleszewa”. Pomysłodawcą i ambasadorem turnieju do dziś jest dziennikarz sportowy Piotr Hain.

W tym roku turniej odbył się w drugi tydzień ferii zimowych w dn. 20-21 lutego 2018r. Mecze rozgrywano w Hali Sportowej przy ZSP nr 3 w Pleszewie. Drugiego dnia w szranki stanęło sześć najlepszych drużyn, wyłonionych we wtorkowych eliminacjach. W trakcie dwudniowego turnieju rozegrano 24 pasjonujące mecze. W finałowej rozgrywce rywalizowano systemem „każdy z każdym”. Ścisłego finału nie było, ale ostatni mecz rozstrzygnął o podziale miejsc w ostatecznej klasyfikacji medalowej.  W  decydującym meczu zmierzyli się gimnazjaliści z Gołuchowa i Chocza. Remis urządzał piłkarzy z Chocza, zwycięstwo różnicą jednego lub dwóch goli wysunęłoby na lidera zespół z pleszewskiej „Dwójki”. Tak się jednak nie stało. Gołuchów wygrał ostatni mecz 4-0 i został triumfatorem całego turnieju. Pleszewskie gimnazjum nr 2  zajęło II miejsce, a drużyna z Chocza - III.

Oto skład zwycięskiej reprezentacji Gimnazjum z Gołuchowa: Oskar Pawłowski, Eryk Skowron, Patryk Kowalski, Simon Barański, Jakub Kieliba, Albert Wasielewski, Kamil Tomaszewski, Wiktor Smoliński i Marcin Dwojak. Trenerem jest Jarosław Ślusarz.

Zwycięzcy otrzymali główne trofeum - puchar Starosty Pleszewskiego oraz czek o wartości 700 zł na zakup sprzętu sportowego. Czołowe trzy drużyny odebrały medale, ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Pleszewie. Wszystkie ekipy otrzymały piłki nożne. „Królem strzelców” został zdobywca sześciu goli, zawodnik Gołuchowa Patryk Kowalski. W nagrodę otrzymał piłkę i statuetkę.

     

FOT. Tomasz Wojtala, Piotr Hain 

Nagrody wręczyli organizatorzy i sponsorzy: w imieniu starosty pleszewskiego naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu w Starostwie Powiatowym Sławomir Sobczyk, prezes Spółki Sport Pleszew Eugeniusz Małecki, prezes Stowarzyszenia Sympatyków Sportu „Lider” Sebastian Wasielewski, radny miejski Karol Szehyński oraz przedstawiciel Banku Spółdzielczym w Pleszewie Tomasz Górczyński.

Mecze sędziowali Szymon Guźniczak i Mateusz Wróblewski.  Prowadzącym turniej był prezes Spółki SPORT Pleszew Eugeniusz Małecki. Za zabezpieczenie medyczne odpowiadali ratownicy Przemysław Osiński i Jędrzej Kaczmarek z OSP Kowalew. O obsługę techniczną i dokumentację turnieju zadbał Kacper Gomułka.

Poniżej kompletne wyniki spotkań i tabele fazy eliminacyjnej i finałowej.
     


Grupa A:

Gizałki – Czermin 0:1
Broniszewice – Jedynka   0:1
Czermin – Broniszewice   0:3
Jedynka – Gizałki   1:0
Gizałki – Broniszewice   1:1
Czermin – Jedynka   1:1          

Tabela grupy A:

1. Jedynka  3 7 3:1
2. Broniszewice  3 4 4:2
3. Czermin  3 4 2:4
4. Gizałki  3 1 1:3                  

Grupa B:  
          
Gołuchów – Trójka   3:1
Białobłoty – Gołuchów   1:5
Trójka – Białobłoty   1:1          

Tabela grupy B:

1. Gołuchów  2 6 8:2
2. Trójka  2 1 2:4
3. Białobłoty  2 1 2:6          


         


Grupa C:

Kowalew – Chocz    1:3
Dwójka – Kowalew   1:0
Dwójka – Chocz    0:1

Tabela grupy C:

1. Chocz  2 6 4:1
2. Dwójka  2 3 1:1
3. Kowalew  2 0 1:4          

          

 


Faza finałowa:

Jedynka – Broniszewice   1:0
Trójka – Gołuchów   1:3
Dwójka – Chocz    0:1
Jedynka – Gołuchów   0:2
Broniszewice – Chocz   0:2
Trójka – Dwójka    0:1
Jedynka – Chocz    0:1
Gołuchów – Dwójka   0:2
Broniszewice – Trójka   2:0
Jedynka – Dwójka   0:6
Chocz – Trójka    2:1
Gołuchów – Broniszewice   2:0
Jedynka – Trójka   2:1
Dwójka – Broniszewice   5:0
Chocz – Gołuchów   0:4

Tabela końcowa:

1. Gołuchów  5 12 11:3
2. Dwójka  5 12 14:1
3. Chocz  5 12 6:5
4. Jedynka  5 6 3:10
5. Broniszewice  5 3 2:10
6. Trójka  5 0 3:10


ORGANIZATORZY:
„Życie Pleszewa”
Spółka Sport Pleszew


SPONSORZY:
Starostwo Powiatowe w Pleszewie
Bank Spółdzielczy w Pleszewie
Sebastian Wasielewski
Karol Szehyński