WROTA POWIATU PLESZEWSKIEGO - Oficjalny serwis ziemi pleszewskiej
Powrót do strony głównejDodaj do ulubionychUstaw jako startowąSerwis VideoPowiat na FacebookDrukuj tą stronęKontaktKliknij aby powrócić do stylu domyślnegoKliknij aby włączyć styl strony dla osób niedowidzących
Publikacja z: 2018-01-19 09:37:13

16 stycznia 2018r.

Forum Sołtysów Powiatu Pleszewskiego w Broniszewicach. Organizatorami zjazdu byli Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego Krzysztof Grabowski, Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski i Wójt Gminy Czermin Sławomir Spychaj. Głównym tematem spotkania były możliwości i zasady dofinansowania projektów z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Publikacja z: 2018-01-15 08:52:33

13 stycznia 2018r.

  • Marszałek Województwa Wielkopolskiego zaprosił samorządowców na Galę Noworoczną. Spotkanie odbyło się w auli Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Z upoważnienia starosty w uroczystości uczestniczyła Wicestarosta Pleszewski Urszula Balicka, a przewodniczącego rady powiatu pleszewskiego zastępowała radna Renata Reszel.
  • Radny powiatowy Wojciech Barszczewski reprezentował władze powiatowe na koncercie Galowym XIX Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Ośrodku Kultury w Żegocinie.
  • Muzeum Regionalne w Pleszewie zorganizowało publiczne śpiewanie pieśni o Bożym Narodzeniu. „Wieczór kolęd” poprowadziła Maria Rutkowska. Na harfie zagrał Michał Zator. Na spotkaniu była naczelnik Wydziału Organizacyjno-Administracyjnego Starostwa Powiatowego w Pleszewie Izabela Wnuk.
  • W Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Pleszewie odbyła się XIII Olimpiada Matematyczna Juniorów Województwa Wielkopolskiego. Ze strony Starostwa Powiatowego w Pleszewie zmagania konkursowe obserwował naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Sławomir Sobczyk.

11 stycznia 2018 r.
Publiczna prezentacja makiety pomnika Powstańca Wielkopolskiego w Muzeum Regionalnym w Pleszewie. W spotkaniu wzięła udział Wicestarosta Pleszewski Urszula Balicka.

11 - 13 stycznia 2017r. 
Delegacja Powiatu Pleszewskiego z oficjalną wizytą w Niemczech. Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski i Przewodniczący Rady Powiatu Pleszewskiego Mirosław Kuberka wzięli udział w Uroczystości Noworocznej partnerskiego Powiatu Ammerland.

Publikacja z: 2018-01-10 12:56:55

9 stycznia 2018 r.

Liceum i Gimnazjum im. Stanisława Staszica w Pleszewie zawarło porozumienie z Wydziałem Filologii Polskiej i Klasycznej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu o współpracy i organizacji tzw. grupy patronackiej w liceum. Umowę podpisali Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski, Dyrektor LiG Lilla Deleszkiewicz oraz Dziekan WFPiK UAM prof. dr hab. Tomasz Mizerkiewicz, absolwent pleszewskiego liceum (matura 1990)

Publikacja z: 2018-01-09 14:06:10

9 stycznia 2018 r.
Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski przyjął zaproszenie na uroczyste zebranie kombatantów i osób represjonowanych. Spotkanie odbyło się w restauracji „Kasyno” z inicjatywy Stowarzyszenia Kombatantów Południowej Wielkopolski w Pleszewie.

7 stycznia 2018r.
Przewodniczący Rady Powiatu Pleszewskiego Mirosław Kuberka i Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski uczestniczyli we mszy świętej w intencji powstańców wielkopolskich w kościele pw. Ścięcia św. Jana Chrzciciela w Pleszewie, zamówionej przez Towarzystwo Upamiętniania Powstania Wielkopolskiego.

6 stycznia 2018r.
Obchody Święta Powiatu Pleszewskiego z okazji 99. rocznicy przejęcia w Pleszewie władzy administracyjnej i wojskowej przez Polaków i ogłoszenie niepodległości w Święto Trzech Króli w 1919 roku.

5 stycznia 2018r.
W Niepublicznej Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Sowinie Błotnej odbyła się Impreza Noworoczna Drużyny Tradycji 70 Pułku Piechoty. Ze środowiskiem rekonstrukcyjnym spotkał się Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski.

Publikacja z: 2017-12-29 13:28:48

28 grudnia 2017r.

Ostatnia w starym roku sesja Rady Powiatu Pleszewskiego. Przewodniczący Rady Mirosław Kuberka i Starosta Pleszewski Maciej Wasielewski złożyli gratulacje sołtys Starego Oleśca pani Katarzynie Delikat za zdobycie tytułu „Sołtys Roku Powiatu Pleszewskiego” w Plebiscycie „MISTRZOWIE AGRO 2017”, organizowanym przez „Głos Wielkopolski” pod patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz dyrektorowi Powiatowego Urzędu Pracy, radnemu Sejmiku Województwa Wielkopolskiego i prezesowi PiS w Pleszewie panu Lechowi Bierle, odznaczonemu przez Prezydenta RP Złotym Krzyżem Zasługi za działalność w podziemiu, wkład w umacnianie przemian demokratycznych w Polsce oraz osiągnięcia w pracy zawodowej i społecznej, podejmowanej z pożytkiem dla kraju. Dyrektor Zespołu Szkół Przyrodniczo-Politechnicznych w Marszewie Grażyna Borkowska podziękowała władzom powiatu za 18 lat współpracy i decyzję o przekazaniu szkoły w gestię Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Z dniem 1 stycznia 2018 r. szkoła rolnicza w Marszewie stanie się szkołą resortową. Głównym punktem sesji było uchwalenie budżetu powiatu na nowy 2018 rok. Projekt budżetu poparły wszystkie komisje i kluby radnych. Budżet został przyjęty jednogłośnie.    

27 grudnia 2017 r.    

Delegacja Powiatu Pleszewskiego na czele ze starostą Maciejem Wasielewskim uczestniczyła w wojewódzkich obchodach 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919. Uroczystości odbyły się w Poznaniu pod pomnikiem Powstańców Wielkopolskich. Oprócz starosty w  uroczystościach wzięli udział radni Rady Powiatu Pleszewskiego Michał Karalus, Renata Reszel i Agnieszka Góralczyk,  prezes Pleszewskiego Towarzystwa Upamiętniania Powstania Wielkopolskiego Leszek Bierła, członek organizacji Roman Smoderek oraz poczet sztandarowy w składzie Elżbieta Ostrysz, Zbigniew Duszczak i Piotr Hartleb z historycznym sztandarem Towarzystwa Uczestników Powstania Wielkopolskiego w Pleszewie z 1925 roku.

21 grudnia 2017r.    

Wicestarosta Pleszewski Urszula Balicka była na Koncercie Bożonarodzeniowym w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stanisława Staszica oraz na wigilii w Salezjańskiej Placówce Wsparcia Dziecka i Rodziny im. Św. Rodziny w Pleszewie. Na spotkaniu świątecznym w Zespole Szkół Technicznych w Pleszewie władze powiatowe reprezentował naczelnik Wydziału Oświaty, Kultury, Sportu i Turystyki Starostwa Powiatowego w Pleszewie Sławomir Sobczyk.

Informacja: 1 do 5 z ogólnej liczby 986 wpisów